SKI AREÁL PECKA
mimo provoz
Zobrazit na:

Jak se připravit na zimní dovolenou

Jak se připravit na zimní dovolenou, aby proběhla podle Vašich představ? Věcí, co se mohou pokazit je spousta. A co hůř, vy budete před svojí drahou polovičkou za blbce. Chcete vědět jak se připravit? Obětujte 2 minuty a přečtěte si následující odstavce.

Je to sice neuvěřitelné, ale hazardérů, kterí jezdí do hor na letních gumách je stále spousta. To už pak stačí jen málo a neštěstí je za dveřmi. Bez zimních pneumatik nevyrážejte nikam. V příkopě skončí každoročně tisíce aut, a to je ještě ten lepší případ. Zapomenout na zimní směs do ostřikovačů se také nemusí vyplatit. Sněhové řetězy jsou také naprostá nutnost. Pokud však máte auto s náhonem na všechna kola, pravděpodobně se bez nich v běžných podmínkách obejdete.

Druhou často opomíjenou věcí je lyžařské vybavení. Pokud však selže, máte dolyžováno. Vzít si termoprádlo a kvalitní bundu, ale většina lidí už zapomene na náhradní snowboardové přezky nebo pořádně seštelovat vázání na lyžích. Náhradní přezky jsou pro snowboardisty téměř nutnost. Obětování několika málo stokorun vám pak může ušetřit i hodiny běhání po ski servisech. Pokud si budete myslet, že jej v nejhorším případě koupíte ve ski servisu, asi vás zklamu. Obvykle jej nemají! Lyžařské vázání sice nemusíte mít náhradní, ale jeho správné seřízení je nezbytnost. Málokterý servis však dokáže nastavit vázání doopravdy správně. Dáte za to několik stovek korun a ve finále se vám může stát, že z lyží vypadnete v každém druhém oblouku. Servis proto vybírejte velice pečlivě.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pondělí 4.7.

°C
°C
Úterý
5.7.2022

°C
°C
Středa
6.7.2022

°C
°C
Čtvrtek
7.7.2022

°C
°C