SKI AREÁL PECKA
mimo provoz
Zobrazit na:

Kam na hory?

Teplota venku klesá. Lidé začínají hledat vhodný skiareál, ve kterém by mohli strávit zimní dovolenou. Zvolíte raději české nebo rakouské středisko? Možností je hodně, ale i tady rozhodují především finance. Jsou ale zahraniční střediska opravdu o tolik lepší?

Mizerně upravený svah a půl století starý vlek - takhle nějak to u nás vypadalo ještě v dobách nedávno minulých. Alpská střediska - to je něco jiného, každý Čech, který vyzkoušel mi dá jistě za pravdu. Za posledních 10 let se však česká střediska výrazně zlepšila. Investice vidět jsou. To se musí českým provozovatelům nechat Na jeden skipas už fungují všechny vleky v okolí, postavena byla spousta nových lanovek a přibyly celé artilerie sněžných děl. Obvykle však chybí komplexní služby. Častým problémem je především nemožnost se během lyžování dobře najíst. Ve většině areálů sice najdete stánek s občerstvením, ale na výběr budete mít pouze z několika mražených polotovarů, které Vám ohřejí v mikrovlnce. Počítat ale musíte s tím, že Vám u jídla budou mrznout ruce, vyhřívaný přístřešek u bufetu v českých areálech standart není. Vyhřívané přístřešky v Česku příliš často nenajdete.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, konkurovat těm zahraničním ale stále ještě příliš nemohou. Vyjímek se najde bohužel jen běkolik. Ale ani alpská střediska nejsou úplně dokonalá. Největší problémem lyžování v zahraničí je především cena. Nehledě na ceny občerstvení na svahu. Za cenu jednoho piva byste se v ČR najedli v průměrné restauraci mnohdy i 2x. Češi toto řeší po svém - plechovkami piv, kterých obvykle vozí velké zásoby. Nepříjemná může být také dlouhá cesta.

Výběr českého střediska problém není, informací je všude dost, můžme doporučit např. server ceske-sjezdovky.cz Co ale zahraničí? V cizině existuje hned několik zajímavých lokalit, ale pokud chcete zůstat v rozumných finančních mezích, v úvahu připadá pouze Francie a Rakousko. S ohledem na cenu bychom doporučili spíše Francii. Musíte ale počítat s výrazně dražsí a delší cestou. Rakouské areály jsou dražší, ale blíž. Hodí se tedy především pro kratší dovolené.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pondělí 4.7.

°C
°C
Úterý
5.7.2022

°C
°C
Středa
6.7.2022

°C
°C
Čtvrtek
7.7.2022

°C
°C